Neslihan Oktay

 

Neslihan Oktay - Yoga EğitmeniKaradeniz kökenli, memur çocuğu olmam nedeniyle İzmit doğumlu bir İstanbullu'yum.

 

Uzun yıllar Uluslararası Nakliye sektöründe çalıştıktan sonra, anneliği biraz daha ön plana almak için profesyonel iş hayatına ara vermeyi tercih ettim.

Bekli de stres yüklü iş hayatının bende bıraktığı iz olan Fibromiyalji ağrılarımın hayatımı olumsuz etkilemesi, yaşam kalitemi düşürmesi ve tedavisinin mümkün olmadığı düşüncesi ile çare ararken 2015 yılında yogaya başladım.

Ağrılarımın ve  yorgunluk hissimin azalması ile yaşam kalitem arttı.

Kısa süre sonra hayatın karşıma farklı yollar ve kapılar açması ile hem çok sevdiğim ve keyif aldığım hem de çevremdekilere faydalı olabileceğim yoga eğitmenliği için çalışmaya başladım. 

Zaman içinde katıldığım çeşitli eğitim ve dersler neticesinde almaya hak kazandığım sertifikalar ile yetişkin, çocuk ve ergen yoga eğitmeni olarak pek çok grupla çalıştım.

Bugün çeşitli stüdyolarda grup seansları, kurumsal firmalar ile ofis içi yoga seansları ve son dönemdeki küresel salgın nedeniyle online yoga seanslarında farklı gruplar ile çalışmaktayım.

 

Yoga eğitmenliği dışında kişisel yaşam koçu olarak da danışmanlık hizmeti vermekteyim.

Ayrıca Kadıköy Birleşik Arama Kurtarma Derneği gönüllüsü olarak sosyal konularda da farkındalık yaratmak ve arttırmak için çalışmalara katılmaktayım.

Hayatın bize kattıklarını sevgiyle kabullenmeye, dünyada bulunma amacımızı anlamaya ve naçizane anda kalmaya çabalıyorum....

 

 

 
Web Tasarım Sapka.org  ©