Ofis Yogası

 

 

Mat veya başka bir ekipman gerekmeden ayakta ve oturarak yapılan yoga pratiğidir.


Anda kalma, bilinçli farkındalık, nefes ve meditaston çalışmaları kişinin enerjisini yükseltip, dinç bir beden ve berrak bir zihinle çalışmasına olanak tanır.

Dünya Sağlık Örgütü tarafından yapılan araştırmaya göre;

YOGA'NIN

  

 OFİS YOGASI NEDEN GEREKLİ ?

Özellikle iş günü masa başında ve ekran karşısında geçen çalışanlar bir süre sonra duruş bozukluğuna bağlı olarak kas ve eklem ağrıları yaşamaktadır. İş saatleri içinde düzenli olarak hareket etmek, birkaç adım atacak kadar masa ve ekrandan uzaklaşmak, kan dolaşımını hızlandıracak şekilde bedene oksijen alımını sağlamak ve bunu periyodik olarak yapmak, uzun vadede ortaya çıkması muhtemel kronik bir takım rahatsızlıkları engellemeye yardımcı olacaktır.

 

Günümüzde her işletme çalışan verimliliğinin arttırılmasına yönelik bir takım çalışmalar yapmakta ve sonuçları kanıtlanmış uygulamaları bünyesine dahil etmektedir. Ülkemizde de iş yükünün ağır ve stresli olduğu pek çok iş kolunda ve işletmede ofis yogası seansları firma yönetimlerince benimsenmektedir.

 

 OFİS YOGASINA KİMLER KATILABİLİR?

Uyguladığımız ofis yogası seansları, isteğe göre en uygun saatlerde, çalışma alanını terketmeden, evvelden alan yerleşimi gibi bir hazırlık gerektirmeden, herhangi bir malzemeye ihtiyaç duymadan yapılabilmektedir.

Ofis yogası seanslarına çalışan herkes katılabilir, mavi ya da beyaz yaka çalışan olmak farketmez.

Ofis yogası katılımcı sayısının artması / azalması fayda düzeyini etkilemez.

 

 OFİS YOGASI SEANS SÜRELERİ / SEANS  SIKLIĞI

Seans süresi 25 dakikadan az olmamak üzere, ihtiyaca göre 40 dk ya da 1 saat olarak düzenlenmektedir. Grubun ihtiyaçlarının belirlenmesinden sonra uygun seri hazırlanarak, süre ve seans sıklığı belirlenmektedir. Hizmet verdiğimiz gruplarda seans sıklığı ortalama haftada 2 - 3 gün olarak planlanmaktadır.

 
Web Tasarım Sapka.org  ©